Avon-online.sk
Kompletný sortiment kozmetiky Avon
Kategórie výrobkov
Produktov : 0
Cena : 0,00 €
e-spravodaj
Zasielajte mi informácie o Avon novinkách a akciách emailom

Kozmetická poradňa

Ako si vybrať správnu vôňu

Zjednodušený výber podľa slnečného znamenia alebo podľa iného kľúča nás väčšinou sklame. Každý z nás má svoj neopakovateľný štýl, ktorý vyjadruje našu osobnosť a vôňa by ho mala dotvárať. Pre každého je vhodná iná vôňa, sme rozdielni a na každom z nás vonia rovnaký parfum inak. Je to ovplyvnené osobnou vôňou tela, ktorá sa z času na čas, vďaka hormonálnym zmenám, mení. táto vôňa môže byť ovplyvňovaná aj inými faktormi, napríklad zložením stravy, ročným obdobím, dennou dobou a príležitosťou, pri ktorej vôňu používame, hrá pri výbere veľkú úlohu.
Na deň volíme radšej slabšiu koncentráciu a ľahké, svieže citrusové, ovocné a kvetinové vône, ktoré sú príjemnejšie tiež v letnom období. V zimnom období a na večerné príležitosti sa naopak môžeme zahaliť do intenzívnejších, sladších či korenistých, tajomných orientálnych vôní. Veľkú úlohu pri výbere hrá tiež tvar a farba flakónu, pretože aj naše oči nakupujú!

Pri výbere vône sa radšej neponáhľajte

Vôňu vždy skúšame priamo na pokožeu, na mieste, kde nemáme žiadny iný parfum, najlepšie na vnútornej strane zápästia. Vôňa sa rozvinie asi po 15 - 20 minútach. Nie je vhodné skúšať viac než 2-3 vône po sebe, náš nos ich potom nie je schopný rozoznávať. Správne vybraná vôňa môže ovplyvniť dokonca našu náladu. Príjemná vôňa ju dokáže veľmi rýchlo zlepšiť, ale aj naopak, vôňa, ktorá nám nesadne nás znepokojuje a môže vyvolať aj určité tažkosti. Preto sa pri výbere parfumu neponáhľajte a doprajte si dostatok času, aby ste sa s vôňou dokonale zoznámili.

Celá voňavá

Na dosiahnutie najlepšieho výsledného efektu je vhodné takzvané "vrstvenie" vôní - t.j. použitie sprchovacieho gélu, parfumovaného telového krému, guľôčkového dezodorantu alebo spreja rovnakej vône. Mastná pokožka dokáže udržať vôňu oveľa dlhšie než suchá, preto je najmä u suchej pokožky potrebné používanie celého parfumovaného radu na zosilnenie účinku. Takto vás vaša obľúbená vôňa bude sprevádzať po celý deň.
Parfum nanášame na všetky miesta, kde pulzuje krv - krčné tepny, lakťové alebo kolenné jamky, zápästie a pod. Parfum môžeme tiež naniesť na lem sukne alebo si môžeme navoňať vlasy. Tie potom rovnako ako pravá kožušina dobre a dlho udržia vôňu. Ak ráno pri úprave vlasov používate tvarujúci krém, vyskúšajte náš malý trik. Stylingový prípravok naneste do dlaní, zľahka ho postriekajte vašou vôňou a naneste do vlasov.

Vône, ktoré "nadľahčujú"

Vedci zistili, že niektoré vône dokážu vyvolať pocit, že ste o niekoľko kilogramov ľahšie. Tento "zoštíhľujúci" dojem vytvárajú hlavne kvetinovo-korenisté vône, ktoré obsahujú tuberózu, klinček, borievku a koriander. Vyskúšajte napríklad toaletný parfum Treselle , ktorý vo svojom srdci obsahuje kvety bielej tuberózy.

Prostredníctvom vône komunikujeme s okolím

Aj keď to možno netušíte, vône, ktoré si vyberáme, dokážu o nás veľa prezradiť. Obyčajne si nevedomky volíme takú vôňu, ktorá vystihuje naše vlastnosti. Nežné romanticky založené ženy siahajú zväčša po jemných kvetinových vôňach, ctižiadostivé a nekompromisné dámy, ktoré vedia čo chcú, dávajú prednosť korenistej parfumácii. Pracovité a usilovné typy volia jednoduchú klasiku a energické, aktívne ženy si najčastejšie vyberajú svieže povzbudzujúce vône.

Vône majú rôznu koncentráciu

Rôzna sila vône je daná jej koncentráciou vonnej kompozície v zriedenom liehovom základe:

Ďalšie články v poradni 
Katalóg 3/2020
AVON katalĂłg 03 online
Najpredávanejšie
Ceruzka na oči Diamonds
AKCIA : 1,99 €