Avon-online.sk
Kompletný sortiment kozmetiky Avon
Kategórie výrobkov
Produktov : 0
Cena : 0,00 €
e-spravodaj
Zasielajte mi informácie o Avon novinkách a akciách emailom

Kozmetická poradňa

Čistenie a tonizácia pleti

Niektorí ľudia si čistia pleť len zriedka, iní sú tým takmer posadnutí a zložitý rituál čistenia opakujú niekoľkokrát denne. Pravidelné čistenie a tonizácia by nemali poškodiť vašu pleť, preto je nevyhnutné používať výrobky, ktorú sú jemné k vašej pleti a ktorých zloženie vám plne vyhovuje.

Potreby Vašej pleti sa časom menia, tak ako sa stávajú viditeľnými prejavy vnútorného a vonkajšieho starnutia.

Najdôležitejším aspektom čistenia pleti je úplné odstránenie nečistôt. Prípravky na čistenie pleti sa môžu naniesť na tvár prstami alebo kozmetickým tampónom, potom ich možno zotrieť vreckovkou, tampónom alebo opláchnuť vodou. Prípravky na čistenie pleti sú dôležité pre zlepšenie cirkulácie krvi. Pri čistení pleti by ste mali dbať na jemnosť a pre dôkladnú starostlivosť o pleť je dôležité aj čistenie pórov. Niektoré prípravky môžu byť považované za drsné. Váš prípravok by mal odstrániť make-up a nečistoty z vašej pleti bez toho, aby ju zanechal príliš vysušenú.

Prípravky na čistenie pleti zvyčajne obsahujú olej, vodu a rôzne aktívne čistiace zložky. Olej rozpúšťa mastnotu, čistiace zložky rozpúšťajú všetky ostatné nečistoty a voda nakoniec všetko zmyje. Prípravky na čistenie pleti môžu byť tiež prevenciou pred výskytom akné. Pamätajte si, že ak používate prípravky, ktoré sú svojim zložením pre vašu pleť príliš bohaté, práve vtedy môže dôjsť k upchaniu pórov a ak vašu pleť príliš vysušujú, môže dôjsť k jej podráždeniu.

Svoju pleť jemne čistite teplou vodou, čím sa uvoľnia upchané póry a dôjde k stimulácii cirkulácie krvi. Pri oplachovaní určite použite studenú vodu, aby sa póry stiahli. Príliš horúca alebo príliš studená voda môže spôsobiť popraskanie žiliek. Výsledkom pravidelného používania peelingových a čistiacich prípravkov bude zaručene váš krajší a zdravší vzhľad.

Po dôkladnom vyčistení použite pleťovú vodu, ktorá odstráni akékoľvek zvyšky mastnoty, ktoré ešte zostali na vašej pleti z použitého make-upu alebo prípravku na čistenie pleti. Pleťová voda tiež uzatvára póry, stimuluje cirkuláciu krvi a dodáva pleti žiarivý vzhľad. Na trhu je v ponuke množstvo rôznych pleťových vôd, preto sa snažte vybrať si takú, ktorá je vhodná práve pre váš typ pleti. Pleťovú vodu nanášajte vatovým tampónom, rovnako jemnými pohybmi, ako pri nanášaní prípravku na čistenie pleti.

Dôkladnému čisteniu pleti sa venujeme najmä večer pred spaním. Správny postup čistenia pleti:

  1. odličovač - odstráňte z pleti a očí make-up, použite napríklad
  2. čistiaci gél - nanášajte krúživými pohybmi na vlhkú pleť, opláchnite vodou
  3. pleťové mlieko - zbaví pleť zvyšku nečistôt
  4. pleťová voda - tonizuje pleť a uzatvára póry
  5. očný krém - nanášajte ráno a večer jemným vklepkávaním do pokožky pod očami
  6. pleťový krém - treba použiť výživný a kvalitný krém. V noci pleť oddychuje a najlepšie dokáže vstrebať a spracovať výživné látky z krému. Na noc nepoužívajte krémy s ochranným faktorom! Zbytočne tým zatažíte pleť, pleť nebude vyzerať sviežo a oddýchnuto.

Ranné čistenie pleti nemusí byť takého zložité. Pleť je krásne oddýchnutá a stačí, ak absolvujete krok č.3 a 4 - použijete pleťové mlieko a pleťovú vodu. Ráno samozrejme použijete denný krém, pokiaľ máte citlivú pleť, použite krém s ochranným faktorom. Tu sú tipy na denné krémy:

Starostlivosť o pleť v priebehu dňa tiež môžete doplniť pleťovými sprejmi a liftingovými sérami:

Samozrejme nezabúdajte na špeciálnu starostlivosť:

    pleťový peeling - odstráni odumreté bunky a pleť krásne zjemní, používajte 1x týždenne
    pleťové masky - používajte masky podľa typu pleti 1x týždenne

Ďalšie články v poradni 
Katalóg 3/2020
AVON katalĂłg 03 online
Najpredávanejšie
Toaletný parfum Perceive, 100 ml
AKCIA : 16,49 €